Startuoja Vokietijos koncerno įmonės „Homanit Lietuva“ statybos Pagiriuose

​Simboliniu kapsulės įkasimu pradėtos medienos komponentų gamyklos „Homanit Lietuva“ pirmasis statybų etapas. Senoje pramoninėje zonoje ─ buvusioje Pagirių šiltnamių teritorijoje ─ kitų metų antroje pusėje iškils administracinis pastatas, sandėlis bei tyrimų ir plėtros centras.

Didžiausia investicija istorijoje

Koncerno „Homanit“ savininkas Fritz Homann neslepia, kad šis simbolinis statybų startas žymi itin reikšmingą dieną tiek jaunai Lietuvos komandai, tiek ir visam koncernui: „Tai didžiausia investicija mūsų gyvavimo istorijoje, kuri, kaip žinote, yra tikrai netrumpa.“

Paklaustas, kodėl pasaulyje lyderiaujantis koncernas pasirinko būtent Lietuvą, F. Homann teigia: „Norint vykdyti veiklą reikalingos ne tik žaliavos, klientai, bet ir aukštos kvalifikacijos specialistai, tvirta ir stabili politinė aplinka – visą tai radome čia.

Suprantama, kad vienas iš pagrindinių verslo tikslų yra sėkmingai veikianti gamykla, tačiau norime atiduoti duoklę ir bendruomenei, prisidėti prie jos gerovės kūrimo – tai mums labai svarbu“.

Vokietijos ambasadoriaus pavaduotojas Peter Buschmann antrina, kad „Homanit Lietuva“ projektas yra puikus dviejų šalių sėkmingo bendradarbiavimo pavyzdys.

„Džiaugiuosi ne tik atsinaujinusiu Vokietijos ir Lietuvos diplomatinių santykių trisdešimtmečio sukaktimi, bet ir tuo, kad galime didžiuotis kultūriniais ir ekonominiais verslo projektais, kurių, tikiuosi, ateityje vis daugės“, – sako P. Buschmann.

„Investicijos, kurias į šalį atnešė „Homanit Lietuva“ atsispindės ne tik naujų darbo vietų sukūrime, bet ir vietinėje bendruomenėje, gerinant jos infrastruktūrą. Žinoma, to nebūtų įvykę be mūsų kolegų „Investuok Lietuvoje“, kurie padeda į Lietuvą pritraukti tokius partnerius“, – teigia Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė.

Anot viceministrės, įmonės orientacija į naujas technologijas, tyrimų ir plėtros centro įkūrimas, padės sustiprinti ir gerinti visos šalies baldų pramonės technologinę pažangą.

Pagrindinis projektas – dar laukia

„Homanit Lietuva“ vadovas Andrius Ostrauskas neslėpė besidžiaugiantis statybos darbų pradžia: „Esu patenkintas ir visiškai užtikrintas savo komandos darbu. Kartu su visa komanda Lietuvoje ir Lenkijoje kryptingai ėjome link šios dienos. Ties tuo, ką turime šiandien tikrai nesustosime, turime dar didesnį projektą, kuris sparčiai eina į pabaigą – būsimos gamyklos statybos“.

Vilniaus rajono merė Marija Rekst sako tikinti, kad šio projekto įgyvendinimas taps reikšmingas postūmiu ir kitoms įmonėms, svarstančioms dėl erdvės pasirinkimo verslo investicijoms.

Senojoje pramoninėje zonoje, Pagiriuose, iškilsiančios įmonės statyboms 85 mln. Eur paskolą suteikė „Swedbank“, o darbus atliks statybų projektų valdymo įmonė „InCorpus“.

Bendra įmonės teritorija apima apie 77 hektarų plotą – ateityje ketinama įgyvendinti plėtrą, o didesnis sklypas tam suteikia platesnių galimybių. Joje kartu su „Investuok Lietuvoje“ pagalba bus kviečiamos įsikurti ir kitos kompanijos, kuriančios aukštą pridėtinę vertę.

„Homanit Lietuva“ bus jau ketvirtoji grupės „Homanit“ gamybos įmonė. Iš viso planuojama sukurti apie 440 darbo vietų – dauguma gamybos procesų bus automatizuoti, todėl didžioji dalis darbo vietų skirta aukštos kvalifikacijos darbuotojams.

Vokietijos bendrovė „Homanit“ veiklą vykdo Vokietijoje ir Lenkijoje, gamyklose iš viso dirba apie 1,5 tūkst. darbuotojų, apyvarta siekia 260 mln. eurų.