„Homanit Lietuva“ investiciniam projektui suteiktas statybų leidimas

Vilniaus rajone, Pagiriuose numatytam 175 mln. eurų vertės „Homanit Lietuva“ medienos komponentų gamyklos projektui uždegta žalia šviesa – išduotas leidimas pirmajam statybų etapui. Artimiausiu metu čia bus pastatytas administracinis pastatas, sandėlis bei tyrimų ir plėtros centras – tam numatyta skirti 12 mln. eurų.

Netrukus prasidėsiančias statybas ketinama baigti trečiąjį kitų metų ketvirtį. Pirmasis čia įsikurs produktų plėtros skyrius.

„Homanit“ gamyklos iškilimo laukia ir Lietuvos baldų gamybos įmonės, kurios jau dabar investavo milijonus eurų, kad savo gamybos linijas pritaikytų prie Pagiriuose pradėsimų gaminti medienos komponentų.

Užsiims ne tik gamyba, bet ir inovacijomis

„Homanit Lietuva“ vadovas Andrius Ostrauskas sako, kad Lietuvoje bus ne tik naujas „Homanit“ gamybos centras, bet ir inovacijų erdvė.

„Gamybos technologijos nuolat keičiasi, neišvengiamai keisis ir tos, kurios naudojamos dabar. Mes norime būti ne tik šių pokyčių priešaky – turime ambiciją juos inicijuoti.

Tyrimų ir plėtros centre didžiausią dėmesį skirsime technologinių procesų atnaujinimui bei naujų, aplinkai draugiškų žaliavų kūrimui ir naudojimui. Tobulinsime medžio plaušo plokštes ir apdailos medžiagas, gerinsime esamas ir kursime naujas receptūras, ieškosime būdų, kaip dar labiau optimizuoti technologinius procesus“, – teigia A. Ostrauskas.

Gamybos ir plėtros centre kuriamos inovacijos didins ne tik bendrovės produkcijos pridėtinę vertę, bet ir stiprins Lietuvos baldų pramonę, kuri tapo vienu svarbiausiu šios pramonės centrų Europoje.

Ekspertų paieška dar iki gamyklos statybų
„Homanit Lietuva“ vadovo teigimu, jei gamyboje itin didelį vaidmenį vaidina moderni įranga, tai tyrimų ir plėtros centre pagrindinis dėmesys tenka aukštos kvalifikacijos specialistams.

„Tokie ekspertai – retenybė, tad jų paieška tampa rimtu iššūkiu, kurio ėmėmės labai anksti. Dabar galiu džiaugtis, kad pavyko pritraukti labai patyrusius, ilgametę darbo patirtį turinčius medienos apdirbimo profesionalus iš užsienio.

Pagrindinis jiems keliamas tikslas ‒ vos atvykus į Lietuvą kartu su vietiniais specialistais suburti stiprią profesionalų komandą, kuri ne tik imsis numatytų darbų įmonėje, bet ir didins šalies baldų pramonės inovatyvumą“, ‒ teigia A. Ostrauskas.

Anksčiau „Homanit“ informavo, kad Lietuvoje įkurs centrinį visos grupės IT padalinį, kurio pagrindinė funkcija taps procesų ir gamybos skaitmenizavimas. Iš viso įmonė sukurs apie 440 naujų darbo vietų.
„Homanit Lietuva“ bus jau ketvirtoji grupės „Homanit“ gamybos įmonė. Kompanija yra HDF komponentų gamybos lyderė pasaulyje.