„Homanit Lietuva“ sklype pradedami inžineriniai geologiniai ir geotechniniai tyrimai

Vieno didžiausių plyno laukų investuotojų Lietuvoje, Vokietijos bendrovės „Homanit“ įsigytame sklype, esančiame Vilniaus rajone, Pagirių kaime, jau kitą savaitę bus pradėti inžineriniai geologiniai ir geotechniniai sklypo grunto tyrimai. Jų tikslas – nustatyti grunto mechanines savybes. Tokie tyrimai yra būtini, siekiant tinkamai įvertinti grunto sudėtį  konkrečioje teritorijoje. Atsižvelgiant į gautus rezultatus vėliau bus projektuojami statinių konstrukciniai pamatai.

Inžineriniai geologiniai ir geotechniniai tyrimai bus atliekami visoje sklypo teritorijoje, juos vykdys bendrovė „Fugro Baltic“, o už darbų priežiūrą bei organizavimą bus atsakinga statybinių konstrukcijų inžinierinė įmonė „Incorpus“. Tyrimų metų taip pat bus įvertinta ar gruntas nėra užterštas dėl prieš tai sklype vykdytos veiklos. Anksčiau šioje teritorijoje „Pagirių šiltnamiai“ vykdė ūkinę veiklą.

Pasak projekto vykdytojų, tyrimams bus naudojama pažangi, moderni ir tyli įranga, atitinkanti visus tarptautinius standartus ir Europos sąjungos reikalavimus. Tai leis inžinerinius geologinius ir geotechninius tyrimus įgyvendinti greitai ir efektyviai, todėl ir kaimyninių sklypų gyventojai tyrimų metu nepatirs jokių nepatogumų.

Šie tyrimai – pirmasis žingsnis prieš poveikio aplinkai vertinimo procesą. Visuomenei bus viešinama ir pristatoma poveikio aplinkai vertinimo ataskaita, viso proceso metu bus galima teikti motyvuotas pastabas.