Pradėtos „Homanit Lietuva“ gamyklos poveikio aplinkai vertinimo procedūros

UAB „Homanit Lietuva“ informuoja, kad pradėjo planuojamos medžio plaušo plokščių gamyklos statybos ir eksploatacijos poveikio aplinkai vertinimo procedūras. Planuojama ūkinė veikla bus vykdoma Vilniaus apskrityje, Vilniaus r. savivaldybėje, Pagirių sen., Pagiriuose, Šiltnamių g. 29.

Procedūros bus atliekamos atidžiai laikantis visų teisės aktų, pirmiausia, LR Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymu.

„Gamyklos statyba ir vėlesnis jos darbas yra sudėtingas procesas, todėl labai atidžiai laikysimės visų teisės aktų bei rekomendacijų. Norime sukurti darbo vietų, mokėti mokesčius, dalintis sukuriama verte su bendruomene, kaip tą darome Lenkijoje ir Vokietijoje. Ateiname ilgam, todėl taip pat siekiame stabilaus verslo, kuris sutartų su vietos bendruomene ir valstybe“, – sakė „Homanit Lietuva“ direktorius Andrius Ostrauskas.

Kai tik bus atlikti tyrimai bei skaičiavimai ir parengta poveikio aplinkai vertinimo ataskaita, su ja galės susipažinti vietos gyventojai bei visos suinteresuotos institucijos, taip pat numatomas jos viešas pristatymas. Preliminariai numatoma, kad tai įvyks ne anksčiau kaip 2021 m. viduryje.

Visas poveikio aplinkai vertinimo procedūras tikimasi užbaigti iki 2021 metų pabaigos.