„Homanit Lietuva“: mes žingsnis po žingsnio darome tai, ką numato teisės aktai ir privalomos procedūros

Vienas didžiausių plyno lauko investuotojų Lietuvoje, Vokietijos bendrovė „Homanit“, Vilniaus rajone esančiame Pagirių kaime suplanavusi medžio plaušų plokščių gamyklą, planuoja ir vykdo savo veiklą laikydamasi įstatymų ir valstybės institucijų nurodymų, todėl stebisi viešumoje kilusiu ažiotažu dėl Pagirių vandenvietės apsaugos zonos ribų koregavimo. Šios korekcijos buvo reikalingos ne pačios gamyklos statybai, bet siekiant sumažinti sunkiojo transporto srautą, kurį pakeistų iki gamyklos nutiesta geležinkelio atšaka.

„Vokiečių bendrovė „Homanit“ Lietuvoje, kaip ir kitose šalyse, kuriose veikia, laikosi vietos teisės aktų ir valstybės institucijų rekomendacijų, patarimų bei nurodymų. Tą mes darome visus šiuos metus ir Lietuvoje. Prieš keletą metų kreipėmės patarimo į valstybės institucijas dėl galimybės pakoreguoti vandenvietės apsaugos zoną, mums buvo nurodytos procedūros, ir mes jas įgyvendinome. Tačiau dabar sulaukiame kaltinimų piktais kėslais, nors mes tik vykdėme teisės aktus ir valstybės institucijų nurodymus“, – teigia „Homanit Lietuva“ direktorius Andrius Ostrauskas.

Gruodžio 2 dieną „Homanit Lietuva“ pakvietė aplink būsimą gamyklą įsikūrusių gyventojų bendruomenes susipažinti, joms buvo pristatyta informacija apie gamyklą ir paprašyta gyventojų pareikšti savo nuomonę, abejones.

„Mes puikiai suvokiame, kad žmonėms kyla daug klausimų, todėl pradėjome su jais bendrauti bei pasidalijome šiai dienai turima informacija. Susirūpinimas natūralus, mes to ir tikėjomės, tad pradėjome rengti atsakymus ir netrukus planuojame juos pristatyti gyventojams. Taip pat natūralu, kad kol kas ne į visus klausimus galime atsakyti pateikdami konkrečias detales, nes šiuos atsakymus turėsime tik įgyvendinę pilną poveikio aplinkai vertinimo procedūrą, kurią planuojame pradėti sausio mėnesį“, – teigia A. Ostrauskas.

„Homanit Lietuva“ ir toliau vykdys visus teisės aktus ir viską darys pagal teisines procedūras bei teiks gyventojams informaciją, supažindins su atliekamais veiksmais ir priimamais sprendimais. Be to, poveikio aplinkai vertinimo procese visuomenė dalyvaus nuo pat pradžių, kaip tai numato teisės aktai – ataskaita bus viešinama ir pristatoma visuomenei, todėl viso proceso metu bus galima teikti motyvuotas pastabas.