INFORMACIJA APIE PRADĖTUS VYKDYTI TECHNOLOGINIO BIOKURO DEGINIMO ĮRENGINIO KARŠTUOSIUS BANDYMUS IR TECHNOLOGINĖS ĮRANGOS DERINIMO DARBUS

Reaguodami į visuomenės susirūpinimą dėl virš gamyklos įrengimų matomų baltos/ pilkos spalvos garų ir keliamo triukšmo, teikiame papildomą paaiškinimą apie šiuo metu gamyklos teritorijoje vykdomus termotepalo pašildymo įrenginio derinimo (pasiruošimo eksploatacijai) darbus ir planuojamą jų trukmę.

Visų pirma norime atkreipti dėmesį, kad visi gyventojams keliami nepatogumai yra laikini. Girdimą nemalonų monotoninį garsą sukuria per apsauginį vožtuvą į aplinkos orą išmetamas termotepalo pašildymo įrenginyje pagamintas perteklinis garas. Įprastinėmis veiklos sąlygomis (gamyklai pradėjus veiklą), šis vožtuvas eksploatuojamas nebus, o visa pagaminta šilumos energija uždara vamzdynų sistema bus tiekiama tiesiai į planuojamos gaminti produkcijos technologinę liniją.

Šiuo metu vykdomi technologinio biokuro deginimo įrenginio karštieji bandymai yra reikalingi siekiant išbandyti ir suderinti biokuro, žaliavinės skiedros transportavimo sistemų darbą, paties įrenginio skirtingus temperatūrinius režimus bei jų tarpusavio sąveiką. Pilnai išbandžius termotepalo pašildymo įrenginio ir jį lydinčių sistemų darbą, sekančiu etapu vyks atskirų technologinės įrangos linijų derinimo darbai, todėl ir į aplinkos orą išmetamo perteklinio garo palaipsniui mažės.

Planuojama, kad visi suplanuoti darbai gali trukti apie mėnesį. Dėl technologinių ypatumų (reikalingos pasiekti darbo temperatūros) termotepalo pašildymo įrenginio karštieji bandymai turi būti vykdomi nepertraukiamai.

Atsiprašome už laikinus nepatogumus.

2023 09 19