INFORMACIJA APIE PRADĖTUS VYKDYTI TECHNOLOGINĖS LINIJOS ĮRENGINIŲ DERINIMO DARBUS IR NUMATYTAS ĮGYVENDINTI GARSO MAŽINIMO PRIEMONES

Informuojame, kad įpusėjo termotepalo pašildymo įrenginio pasiruošimo įprastai eksploatacijai darbai. Šiuo metu be išbandomų skirtingų įrenginio temperatūrinių režimų, biokuro, žaliavinės skiedros gamybos ir transportavimo sistemų darbo, palaipsniui atliekama sekančių technologinės linijos įrenginių patikra (derinamas plaušintuvo darbo režimas).

To pasekoje, laikinai ir išskirtinai tik dienos metu (07-19 val.), artimiausioje gamyklai aplinkoje gali būti girdimas neįprastai didesnis garsas. Atlikus visus reikiamus testuojamos linijos derinimo darbus, ant didžiausią garsą skleidžiančių įrengimų bus sumontuotos triukšmo izoliacinės plokštės. Atsižvelgiant į techninius ypatumus, šie darbai bus vykdomi sekančiu etapu – pilnai ištestavus ir sureguliavus naujai paleidžiamą ir bandomą įrangą.

Tad kreipiamės į artimiausius savo kaimynus ir dar kartą prašome supratingumo ir šiek tiek kantrybės dėl laikinai sukeliamų nepatogumų. Visi suplanuoti technologinių įrenginių derinimo ir testavimo darbai turėtų trukti apie mėnesį ir būti užbaigti spalio trečią dekadą.

Primename:

    • Visuomenės informavimo tikslais, dar pirmąją technologinio biokuro deginimo įrenginio karštųjų bandymų parą, buvo atlikti aplinkos garso lygio artimiausioje gyvenamojoje ir visuomeninės paskirties aplinkoje matavimai. Triukšmo lygio matavimo metu veikė gamyklos pastatuose sumontuota šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo (ŠVOK) sistema, dalis technologinės linijos įrenginių (įskaitant termotepalo pašildymo įrenginio perteklinio garo numetimo vožtuvą), teritorijoje manevravo sunkiasvorė statybinė technika. Gauti triukšmo lygio matavimo rezultatai parodė, kad artimiausioje gyvenamojoje ir visuomeninės paskirties aplinkoje triukšmo lygis visais paros periodais neviršija leistinų ribinių verčių. Plačiau apie atliktus matavimus skaitykite čia.
    • Gamyklai pradėjus veiklą bus atlikti papildomi triukšmo lygio matavimai. Triukšmo lygį ties artimiausia gyvenamąja aplinka numatyta išmatuoti per pusmetį nuo gamyklos veiklos pradžios. Kontrolinius matavimus planuojama atlikti dar po 3 mėn. Nustačius sistemingą neatitiktį leistiniems triukšmo lygio ribiniams dydžiams, bus ieškoma papildomų sprendinių triukšmo sklaidai suvaldyti.