Pagiriuose – naujas „Homanit“ grupės IT bei tyrimų ir plėtros centras

Vokietijos bendrovė „Homanit“ viešam svarstymui pateikė administracinio pastato ir sandėlio patalpų Pagiriuose (Vilniaus rajonas) projektinį siūlymą. „Homanit Lietuva“ vadovas Andrius Ostrauskas sako, kad projektuojamose patalpose turėtų įsikurti ir visos „Homanit“ grupės IT centras bei tyrimų ir plėtros padalinys. Tai lems naujų darbo vietų atsiradimą Vilniaus rajone bei suteiks papildomų postūmių visai šalies baldų pramonei.

Senoje pramoninėje zonoje ─ buvusioje Pagirių šiltnamių teritorijoje ─ įsikūrusi „Homanit Lietuva“ užsiims ne tik gamyba, bet ir inovacijomis. Čia numatomame įrengti tyrimų ir plėtros centre (R&D) bus tobulinami medienos gaminiai, jų gamybos procesai bei kuriami visiškai nauji produktai.

Naujos įmonės ir naujos idėjos

„Pagiriuose turėsime savo intelektinį centrą. Taip šalies baldų gamintojams, kurie Lietuvą pavertė vienu iš Europos baldų pramonės centrų, galėsime tiekti ne tik naujas vidutinio (MDF) ir aukšto (HDF) tankio medžio pluošto plokštės, bet ir naujas idėjas. Tai gerokai kilstels ir įmonės, ir viso regiono kuriamą pridėtinę vertę.

Jau esame surinkę tyrimų ir plėtros cento vadovybę – tai didelę patirtį medžio apdirbimo pramonėje sukaupę užsienio ekspertai, kurie kartu su vietiniais specialistais formuos savo komandas. Šiose komandose subrendę Lietuvos profesionalai didins šalies baldų pramonės inovatyvumą“, ─ sako A. Ostrauskas.

Jo teigimu, „Homanit Lietuva“ įsikurs tik dalyje buvusių Pagirių šiltnamių teritorijos. Likusioje teritorijoje bus kviečiamos įsikurti kitos aukštą pridėtinę vertę kuriančios įmonės. „Pagiriuose norime užkurti gerą ekonominį variklį, kuris neštų naudą visiems: atsiras naujos gerai apmokamos darbo vietos rajono ir miesto žmonėms, naudą pajus šalies baldininkai bei valstybės biudžetas“, ─ įsitikinęs bendrovės vadovas.

Pagiriuose – vienas svarbiausių tarptautinės įmonių grupės centrų

„Homanit Lietuva“ Vilniaus rajono savivaldybės vertinimui perdavė bei viešam svarstymui pristatė administracinių patalpų ir sandėlio projektinį pasiūlymą. Projekte numatyta statyti dviejų aukštų administracinį pastatą ir beveik 6 tūkst. kv. m. sandėlį.

„Administraciniame pastate nemažai vietos numatėme IT komandai. Lietuva turi gerai išvystytą ir didelį potencialą turintį IT sektorių, todėl Pagiriuose įkursime centrinį visos „Homanit“ grupės IT padalinį. Pagrindinė jo funkcija ─ procesų ir gamybos skaitmenizavimas. Tam skirsime didelį dėmesį, nes be skaitmenizacijos sprendimų sunku įsivaizduoti ilgai ir sėkmingai veikiančią įmonę.

Tuo metu sandėlis pritaikytas ilgalaikiam saugojimui – jis skirtas tyrimų ir plėtros centro poreikiams“, ─ projektą komentuoja A. Ostrauskas.

Jo teigimu, administraciniame pastate turėtų įsikurti ir klientų aptarnavimo padalinys, kuris užsiims pardavimų vystymu bei darbu su klientais ne tik Lietuvoje, bet ir visame regione.